Header
 
 
 
 DUK
 
 
 
Sveiki,
Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:
Prisiminti mane

[ ]
[ ]
[ ]Sveiki užsukę į Antrojo pasaulinio karo istorijos entuziastų svetainę

Svetainės taisykles skaitykite čia. Registruodamiesi svetainėje ir rinkdamiesi nario vardą, ypatingai atkreipkite dėmesį į svetainės taisyklių 3.2 punktą - tai padės išvengti nesusipratimų ir nemalonių emocijų ateityje.

Jau Rugsėjo 1-oji!

Štai ir viskas - vasara šuoliais nulėkė tolyn, žadėdama sugrįžti ir palikdama įspūdžių ir naujos energijos. Būtent šios jėgos pravers šiandien į mokslus vėl kimbantiems mokiniams ir studentams bei nepailstantiems mokytojams. Neabejojame, kad Mokslo ir žinių diena visiems vienaip ar kitaip yra šventė, todėl norime prisidėti prie per mokymo įstaigas nusiritusios sveikinimų ir linkėjimų bangos. Tegul naujame mokslo sezone kasdien jus kas nors įkvėps ir sužavės, o už darbą bus atlyginama gerais pažymiais. Tegul dalijimasis vasarą sutaupytais įspūdžiais užpildo pertraukas, o žinios nesipriešindamos pačios sugula į proto stalčius. Tegul su kiekvienu nauju išmoktu faktu ar formule gilėja supratimas, o mokytojo darbas būna atlygintas pagarba ir dėkingumu. Geros Mokslo ir žinių dienos, gerų naujųjų mokslo metų!
Svetainės nariai neatleistų, jei nepaminėtume kitos šios dienos pusės. Šiandien yra 75-oji Antrojo Pasaulinio karo pradžios sukaktis. Sakoma, kad laikas gydo žaizdas, tačiau niekas nežino, kiek laiko reikia, kad išmoktume nesusižeisti. Mes manėme, kad išmokome vertinti taiką, bet karas nesibaigė. Mes manėme, kad paliksim pasaulį be smurto, bet smurtas vis tiek bus mūsų dienų palikimas. Mes manėme, kad didžiausio žmonijos karinio konflikto pamokos bus išmoktos visiems laikams, tačiau, atrodo, reikės daugiau laiko išmokti taikos. Antrasis Pasaulinis karas prasidėjo rugsėjo pirmą, o baigėsi antrą dieną, todėl karo istorijos mėgėjams rudens pradžia turi ir kitą prasmę. Todėl minėdami šią sukaktį linkime, kad kariniai konfliktai galiausiai liktų tik istorija, o Antrasis Pasaulinis karas visiems laikams išliktų didžiausiu karu žmonijos istorijoje.
Taigi, abi paminėjimo vertos datos kviečia mokytis ir domėtis, kad ateitis būtų geresnė!

Paskelbė Mazgas. Pirmadienis, 2014 m. rugsėjo 01 d. - 00:03:56
Prieš rudenį

Prasideda įdomus metų laikas. Vieniems tai yra darbymečio pradžia, kitiems - paskutinės pasiruošimo mokslo metams akimirkos. Daugelį vienija prasidedantis Pasaulio krepšinio čempionatas, tikimės, sukelsiantis vien teigiamų įspūdžių ir džiaugsmo bangas. Linkime, kad šis metas visiems būtų įdomus ir kupinas įspūdžių, užgožiančių nebelepinančius orus ar kasdienybės monotoniją. Šiandien pristatome Mazgo straipsnį "Paprasta Molotovo linijos bunkerių istorija ir dabartis", kuriame, tikimės, rasite įdomios informacijos apie daugelio matytus betoninius įtvirtinimus. Straipsnyje apibūdinama jų statymo istorija, numatyta ginkluotė ir strateginiai tikslai, dabartinė bunkerių būklė. Vienaip ar kitaip, Molotovo linija yra vienas didžiausių ir lengviausiai prieinamų Antrojo Pasaulinio karo pėdsakų Lietuvoje, per ilgą laiką tapęs ir krašto istorijos dalimi. Už pagalbą rengiant straipsnį autorius norėtų padėkoti Kęstučiui Jankui (Yankee), kuris,būdamas labai jaunas, tarp istorijos mėgėjų yra vienas geriausių Molotovo linijos žinovų.
Tiek šį kartą. Krepšinio sirgaliams ir rinktinei linkime pergalių, kitiems - įdomaus ir turiningo artėjančio darbymečio.

Paskelbė Mazgas. Šeštadienis, 2014 m. rugpjūčio 30 d. - 23:33:12
Ką veikėte vasarą?

Gyvenimas mus moko visuomet ieškoti gėrio net blogiausiose situacijose. Todėl dabar norime pasidžiaugti, kad prastėjant orams vis daugiau laiko rasime knygoms, geriems filmams ar tiesiog naujoms kelionėms planuoti. Šiandien šiek tiek atnaujinome knygų skyrelį ir norime Jūsų paklausti - ką veikėte vasarą? Galbūt turiningai laiką praleidote muziejuje, perskaitėte įdomią knygą ar pažiūrėjote įtraukiančio siužeto karinį filmą. Jei taip, prašome pasidalinti įspūdžiais, kurie galbūt nuguls viename iš mūsų aprašymų skyrelių. O jei ne - vis tiek užsukite į juos pažiūrėti, galbūt kils minčių, kaip praleisti kitas atostogas arba ilgus ramius vakarus.

Paskelbė Mazgas. Ketvirtadienis, 2014 m. rugpjūčio 21 d. - 21:58:59
Skaitinys ilgajam savaitgaliui

Vasarai artėjant prie pabaigos ir orams jau nebelepinant, tenka vis dažniau prisiminti apie artėjantį rudenį. Tačiau vis dar turime ilgąjį savaitgalį ir šiek tiek laiko, kad galėtume pasidžiaugti vasara. Galbūt vakarus leisite gamtoje, o galbūt ramiai įsitaisę namuose ieškosite įdomaus skaitinio. Todėl šiandien prieš pat ilgąjį savaitgalį pristatome Mazgo straipsnį "APK politiniai lyderiai ir automobilių kultūra: vairuotojai ir keleiviai". Tai - trumpa žmonių, nulėmusių didžiausio žmonijos karinio konflikto baigtį, automobilių istorija. Straipsnyje rasite JAV, Vokietijos, Sovietų sąjungos, Italijos, Didžiosios Britanijos APK laikotarpio politinių lyderių automobilių istorijas, įdomius faktus ir palikimą automobilių kultūrai. Prašome paskaityti ir įvertinti naują Mazgo straipsnį.
Tai tiek. Linkime prasmingai praleisti likusią vasaros dalį ir sėkmingai pasiruošti rudeniui.

Paskelbė Mazgas. Ketvirtadienis, 2014 m. rugpjūčio 14 d. - 13:37:38
Įsibėgėjančiai vasarai

Šių metų vasaros orai, regis, nėra lengviausiai nuspėjami ar tinkamiausi atostogoms prie didžiųjų vandens telkinių. Tačiau daugelis greičiausiai to stengiasi nepastebėti, sekdami mėgstamų komandų pasirodymą Pasaulio futbolo čempionate, retkarčiais užeidami ir į mūsų svetainę. Tikimės, kad šių apsilankymų metu tarp diskusijų rasite laiko perskaityti ir naują mano, Mazgo, straipsnį "Trumpa Churchill tanko istorija". Tai - dar vienas straipsnis atpasakojantis dar vieno sunkiojo tanko istoriją, tačiau jame bus atsakoma ir į svetainėje kurį laiką sklandžiusį klausimą - Ar Churchill tankas buvo prasčiausias visame Antrajame Pasauliniame kare? Kartu užkabinama ir kitokia britų tankų panaudojimo, klasifikavimo doktrina, kuri taip pat sudomins istorijos mėgėjus.
Tiek šį kartą - linkime geresnių orų ir gražaus reginio futbolo aistruoliams!

Paskelbė Mazgas. Ketvirtadienis, 2014 m. birželio 26 d. - 22:38:33
Eiti į puslapį       >>  

Apklausa


Ar lankotės mūsų svetainės "Facebook" paskyroje ir ar ji Jums naudinga?Nesinaudoju "Facebook"

Naujienos skelbiamos šios svetainės "Facebook" paskyroje man yra svarbios.

Nemanau, kad šios svetainės paskyra "Facebook" yra reikalinga

Kita (parašykite savo nuomonę komentaruose).

Naršo
svečių:24
narių:1, Mureika
Šiame puslapyje:1
Nariai: 4597, naujausias: legasis98
Rekomenduojame
http://www.ginklai.net/

http://www.plienosparnai.lt/news.php

http://wikings.lt/lt/

Skaitiklis

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Facebook
Svetainėje esančią informaciją laisvai galima naudoti tik mokslo tikslais (mokykliniams projektams, referatams, kursiniams darbams etc).
Visais kitais atvejais būtina gauti svetainės administracijos ir, jeigu atskirai nurodyta, kūrinių autorių sutikimą. Visada būtina svetainę nurodyti kaip informacijos šaltinį.
© www.antraspasaulinis.net 2003-2014 / el. paštas / naujienos
Užkrauta per:0.0980sek.0.0417užklausųDB užklausų30. Atminties panaudojimas2,255KB