Header
 
 
 
 DUK
 
 
 
Sveiki,
Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:
Prisiminti mane

[ ]
[ ]
[ ]Sveiki užsukę į Antrojo pasaulinio karo istorijos entuziastų svetainę

Svetainės taisykles skaitykite čia. Registruodamiesi svetainėje ir rinkdamiesi nario vardą, ypatingai atkreipkite dėmesį į svetainės taisyklių 3.2 punktą - tai padės išvengti nesusipratimų ir nemalonių emocijų ateityje.

Sveikiname su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Vėliavos jau plevėsuoja, draugų, politikų, visuomenės veikėjų sveikinimai jau išklausyti, todėl dabar galite prisėsti paskaityti ir mūsų sveikinimą.
Lietuvos Nepriklausomybė kiekvienam reiškia kažką savo, skirtingo ir unikalaus. Tačiau kartu tai mus ir vienija, įkvepia siekti kažko daugiau, didžiuotis savo šaknimis ir susiburti kurti ateitį. Visą tai mums buvo sukurta prieš 24-ius metus - būtent tiek gyvena antroji Lietuvos respublika, tikimės, kad ji gyvuos kiek įmanoma ilgiau. Todėl šiemet sveikindami su Kovo 11-ąja, linkime dirbti ir galvoti ne tik apie save, bet ir apie tuos, kurie aplink, semtis stiprybės iš praeities, bet žvelgti į ateitį, ir džiaugtis paprastais dalykais gyvenime, nes tai - mūsų Laisvė.
Šį vakarą turime ir kitų naujienų - pristatome Jums konkursinius straipsnius. Kaip ir ankstesniuose konkursuose, jie pateikiami be autorių, kad vertinami būtų straipsniai, o ne autorių asmenybės. Prašome perskaityti, susipažinti ir diskutuoti.

Taigi, aštuntojo straipsnių konkurso dalyviai:
B29 superfortress: problemiškas bombonešis užbaigęs Antrąjį Pasaulinį karą
„Fester Platz Wilna“ – kas tai?
Nacių "rasinės higienos" politika eugenikos plotmėje
Raudonosios Armijos kariniai laipsniai, skiriamieji ženklai ir emblemos 1935 – 1945
Sovietų APK propagandos mechanizmo veikimas: klaidinti, informuoti, ugdyti
Lietuvos kariuomenės kavalerija 1919 – 1940 m.: tradicijos, kasdienybė, vizijos
Dabar turite laiko perskaityti visus straipsnius ir susidaryti apie juos įspūdį - tikimės, kad nei vienas iš jų nenuvils, o pats skaitymas suteiks jums malonumą. Taip pat linkime sėkmės konkurso dalyviams.

Paskelbė Mazgas. Antradienis, 2014 m. kovo 11 d. - 20:21:57
Su Vasario 16-ąja!

Šiandien sueina 96 metai nuo dienos, kai lietuvių tautos žiedas, daugelį dešimtmečių dirbęs ir kovojęs už mūsų tautos prabudimą, išreiškė kilniausią tautos siekį- turėti savo Nepriklausomą Valstybę. Todėl tebūna ši data didžiausia šventė kiekvienam tikram lietuviui. Su mūsų visų Tėvynės gimtadieniu!

Paskelbė Jurgis. Sekmadienis, 2014 m. vasario 16 d. - 13:58:56
Su šventėmis!

Sveiki, ištikimi mūsų svetainės lankytojai! Džiaugiamės kartu su Jumis sutikdami jau 10 Šventas Kalėdas kartu. Tad norėtume Jus pasveikinti su žiemos Saulėgrįža arba Elnio devyniaragio švente, o tikinčius su Šventomis Kalėdomis ir būsimais Naujaisiais metais.

Šia gražia proga Jums dovanojame naują Beno straipsnį "Lietuvos šaulių sąjungos ryšiai su užsienio paramilitarinėmis organizacijomis 1919-1940 metais". Malonaus skaitymo.

Paskelbė Arius. Trečiadienis, 2013 m. gruodžio 25 d. - 10:11:24
Skelbiamas VIII straipsnių konkursas!

Sveiki tamstos, ištikimi mūsų svetainės lankytojai! Administracija džiaugiasi galėdama jus informuoti, kad po šiokios tokios pertraukos vėl grįžta bene svarbiausia mūsų virtualios bendruomenės tradicija tapęs straipsnių konkursas.
Primename konkurso eigą: nuo šiandien iki pat Kovo 1-osios jums skiriamas laikas parašyti straipsnį jūsų pasirinkta tema, kuri neturėtų per daug išeiti už mūsų svetainės temų rėmų. Atsiųskite straipsnį administratoriui Jurgiui (susisiekite Asmenine Žinute), kuris bus įkeltas į svetainę anonimiškai. Per balsavimo etapą kiti svetainės nariai vertins jūsų darbą, o šiam etapui pasibaigus, paaiškės straipsnių autoriai ir konkurso nugalėtojai. Nugalėtojų lauks prizai, kurie bus įteikti per narių susitikimą. Linkime sėkmės!

Paskelbė Jurgis. Ketvirtadienis, 2013 m. lapkričio 28 d. - 04:18:32
Kai tyliai ateina gimtadienis...

... pasveikinkit garsiai. Turbūt jau daugelis suprato, apie kokį jubiliejinį spalį buvo kalbama, kodėl paskelbėme naujienų į bemaž kiekvieną svetainės skyrių. Prieš 10 metų kažkur interneto pakraštyje gimė nedidelis projektas, kur istorijos mėgėjai dalinosi informacija, diskutavo, bendravo. Svetainė susilaukė vis daugiau narių, plėtėsi turinys, keitėsi išvaizda ir administracijos personalas, vyko susitikimai, istorijos paieškos. Ir dabar mes vis dar čia! antraspasaulinis.net nuėjo ilgą kelią ir nueis dar ilgesnį, jei ir toliau sulauks Jūsų palaikymo.

Todėl sveikiname ne interneto adresą, ne svetainės turinį, o Jus.
Sveikiname Jus su svetainės 10 metų gimtadieniu!
Dėkojame už palaikymą, linkime dar daug metų ieškoti ir rasti, domėtis ir sužinoti, diskutuoti ir ginčytis, skaityti ir rašyti, o didžiausias mūsų palinkėjimas - likti svarbiausia antraspasaulinis.net dalimi. Galbūt administracija ne visada laiku pakeičia apklausą, galbūt naujienos skelbiamos per retai, galbūt dabar nėra geriausi laikai forume, tačiau svetainė niekuomet nelieka pamiršta narių, tik jei būsite Jūs, bus ir antraspasaulinis.net

Pateikiame Jums keletą sveikinimo žodžių, asmeninių įžvalgų, o taip pat raginame parašyti savo istoriją - kaip Jūs atradote šią svetainę? Kas nustebini ar nuvylė? Ko jai palinkėtumėte žengiant į antrą dešimtį?

"Jau septinti metai kaip esu šios svetainės narys ir jau tada, kai pirmą kartą prisijungiau prie šios bendruomenės stebėjausi, koks žinių bagažas ir kartu bendruomeniškas noras dalintis jomis joje buvo sukauptas. Džiaugiuosi, kad per tiek metų, keičiantis nariams, administratoriams, atsirandant ir užsimirštant naujoms temoms šios dvi "Antrojopasaulinio" vertybės niekur nedingo - kartu užaugome kaip istorijos mylėtojai ir išlikome kolegos. Dešimtmečio proga, nors pats ir nebuvau čia nuo pačių pradžių, gera pažvelgti į mūsų visų nuveiktus darbus - surengtus žygius, sutiktus žmones, parašytus straipsnius ir, svarbiausia, paskleistą žinią, kad net specifinė internetinė bendruomenė gali sekmingai egzistuoti ir augti, padedama savo narių geranoriškumo. Dešimtmečio proga linkiu visiems noro ir toliau domėtis praeitimi ir suprasti jos vietą šiandienoje.
Rytis"

"Aristotelis, mokydamas Aleksandrą Makedonietį, sakė- mes mokomės dėl vienos vienintelės priežasties- kad galėtume nuspėti ateitį. Per beveik aštuonerius metus, kai esu šios svetainės narys, daug sužinojau ne vien apie karybą. Daug svarbiau tai, kad ši svetainė prisidėjo prie mano žingeidumo ir kritinio mąstymo, ir be šios svetainės aš nebūčiau toks, koks esu dabar. Tikiu, kad tą patyrė daugelis mūsų bendruomenės narių. Todėl dešimtmečio proga linkiu šiai svetainei išlaikyti šią tradiciją, diskusijų, keitimosi žiniomis ir istorijos tyrinėjimo tradiciją, kuri, kad ir visai nežymiai, bet teprisideda prie visų mūsų ateities kūrimo.
Jurgis"

"Dešimt metų svetainei, skirtai trumputei istorijos atkarpai ir gyvai vien entuziazmu ir žingeidumu - tikrai labai daug. Dėl įdomumo žvilgtelėjau, kada prasidėjo diskusijos apie neišvengiamai gresiantį svetainės ar bent jos APK temų nunykimą ir net svetainės "mirtį" - ogi dar 2007 metais . Prieš septynerius metus, per kuriuos čia būdamas mane dominančiais su APK susjusiais klausimais sužinojau neišpasakytai daug - stebėdamas kitų diskusijas, o kartais ir pats kyštelėdamas savo trigrašį. Taip, svetainė pasikeitė, ir galbūt ne visiems patinka šie pasikeitimai ir jų tendencijos. Daug kas galėtų būti geriau, daug ko galėtų būti daugiau. Bet tai mūsų svetainė, kur smagu užeiti, kur niekada nenumatysi, ką naujo gali sužinoti atsidaręs naujus pranešimus. Džiaugiuosi matydamas, kaip per tuos metus svetainėje "užaugo" nauji jos nariai, kuriuos kažkada diskusijose temos žinovai atlaidžiai siųsdavo "pasiskaityti daugiau". Bendruomenė auga ir keičiasi, bet ji lieka. Visus, kam tai svarbu, sveikinu svetainės dešimtečio proga. Kas bus ateityje - Dievas težino, bet nueitas kelias džiugina, o dabartis - įkvepia.
Panzermeyer"

"Svetainės administratoriumi tapau, kai man buvo vos keturiolika metų, o ši svetainė ėjo pirmuosius savo gyvenimo metus. Džiaugiuosi, jog per tuos devynis metus turėjau galimybę augti kartu su svetaine, bei susipažinti su žmonėmis, kurių dėka turėjau galimybę kiek kitaip pažvelgti ne tik į Antro pasaulinio karo istorijos niuansus, bet ir į pasaulį apskritai. Nors dabartinė svetainės versija neatpažįstamai skiriasi nuo pačios pirmosios savo išvaizda ir turiniu, per tuos dešimt metų vienas dalykas nesikeitė - ji, nepaisant pakilimų ir nuopolių, sugebėjo pritraukti daugybę skirtingų žmonių, kurie neatlygintinai ją pamažu kūrė iki to, ką matome šiandien. Didžiuojuosi, jog prie jos kūrimo bent šiek tiek pavyko prisidėti ir man bei tuo pačiu noriu padėkoti visiems, kurie rašė straipsnius ir aprašymus, rengė susitikimus, dalyvavo diskusijose ar tiesiog lankėsi ir skaitė - būtent svetainės lankytojų dėka susikūrė tai, ką šiandien drąsiai galima pavadinti bendruomene. Norėčiau palinkėti, kad tos bendruomenės dėka ši svetainė ir toliau taip sėkmingai augtų kaip ir per tuos dešimt jos gyvavimo metų.
Desert Fox"

"Svetainėje atsiradau prieš kiek daugiau nei šešeris metus, būdamas vos 15 metų. Visiškai atsitiktinai, ieškodamas informacijos knygai, kurią vaikiškai tuomet svajojau parašyti, užklydau čia. Čia, kur administracijos nariai atsakinėjo į narių pastabas praėjus vos keletai akimirkų po nusiskundimo. Čia, kur iš šešėlio senoje nespalvotoje nuotraukoje nariai atpažindavo pistoleto modelį. Čia, kur beasmenėje interneto erdvėje kūrėsi bendruomenė. Čia aš radau savo vietą. Svajojau tapti administratoriumi, todėl tai, kuo aš šiandien čia esu, yra mano svajonės išsipildymas. Džiaugiuosi galėdamas savo kukliomis jėgomis padėti šiai svetainei veikti, tikiuosi, kad dabar atsitiktinai užklydęs penkiolikmetis galėtų išvysti tai, ką tuomet išvydau aš. O gal ir daugiau. Galiu tik pažadėti, kad pasistengsiu padaryti viską, kad kiti 10 svetainės gyvavimo metų būtų ne mažiau įdomūs.
Mazgas"

Tai tiek šį kartą. Raginame pakomentuoti šią naujieną, parašyti savo linkėjimus ir istorijas, ką svetainė Jums reiškia, kas labiausiai įsiminė per tuos 10 jos gyvavimo metų.

Paskelbė Administracija. Šeštadienis, 2013 m. spalio 12 d. - 21:35:21
Eiti į puslapį       >>  

Apklausa


Ar lankotės mūsų svetainės "Facebook" paskyroje ir ar ji Jums naudinga?Nesinaudoju "Facebook"

Naujienos skelbiamos šios svetainės "Facebook" paskyroje man yra svarbios.

Nemanau, kad šios svetainės paskyra "Facebook" yra reikalinga

Kita (parašykite savo nuomonę komentaruose).

Naršo
svečių:16
narių:0
Šiame puslapyje:1
Nariai: 4594, naujausias: Raminta18
Rekomenduojame
http://www.ginklai.net/

http://www.istorikas.lt/

http://rytufrontas.net

Skaitiklis

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Facebook
Svetainėje esančią informaciją laisvai galima naudoti tik mokslo tikslais (mokykliniams projektams, referatams, kursiniams darbams etc).
Visais kitais atvejais būtina gauti svetainės administracijos ir, jeigu atskirai nurodyta, kūrinių autorių sutikimą. Visada būtina svetainę nurodyti kaip informacijos šaltinį.
© www.antraspasaulinis.net 2003-2012 / el. paštas
Užkrauta per:0.1311sek.0.0655užklausųDB užklausų33. Atminties panaudojimas2,265KB